ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7416211
*
nr 741 6211
Spegel
gouachemålning, 1800-tal, höjd: 120
Kondition: skadad
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2012
kl 19:09:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 10:43:25
1
200 kr
19/2 08:36:02
2
150 kr
19/2 08:37:16
2
250 kr
19/2 17:13:37
3
300 kr
19/2 17:25:22
2
350 kr
19/2 17:52:32
3
400 kr
20/2 17:48:56
4
450 kr
20/2 19:01:24
5
600 kr
20/2 19:04:19
4
550 kr
20/2 19:05:01
4
650 kr
20/2 19:05:41
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gouachemålning spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 741 6211
Spegel
gouachemålning, 1800-tal, höjd: 120
Kondition: skadad
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/2 10:43:25 | 1 | 200 kr |
| 19/2 08:36:02 | 2 | 150 kr |
| 19/2 08:37:16 | 2 | 250 kr |
| 19/2 17:13:37 | 3 | 300 kr |
| 19/2 17:25:22 | 2 | 350 kr |
| 19/2 17:52:32 | 3 | 400 kr |
| 20/2 17:48:56 | 4 | 450 kr |
| 20/2 19:01:24 | 5 | 600 kr |
| 20/2 19:04:19 | 4 | 550 kr |
| 20/2 19:05:01 | 4 | 650 kr |
| 20/2 19:05:41 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gouachemålning spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54



