ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6492237
*
nr 649 2237
Spegel
+ konsolbord, stenskiva, höjd: 118+ 76
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2010
kl 18:38:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 23:10:05
1
800 kr
2/8 16:54:44
2
350 kr
2/8 17:24:52
3
500 kr
2/8 18:18:23
2
600 kr
2/8 18:19:10
2
700 kr
2/8 18:19:52
2
800 kr
2/8 18:20:58
2
850 kr
2/8 18:27:17
1
Vinnande bud
2/8 18:30:12
2
950 kr
2/8 18:33:13
2
1.100 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar stenskiva
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 649 2237
Spegel
+ konsolbord, stenskiva, höjd: 118+ 76
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/7 23:10:05 | 1 | 800 kr |
| 2/8 16:54:44 | 2 | 350 kr |
| 2/8 17:24:52 | 3 | 500 kr |
| 2/8 18:18:23 | 2 | 600 kr |
| 2/8 18:19:10 | 2 | 700 kr |
| 2/8 18:19:52 | 2 | 800 kr |
| 2/8 18:20:58 | 2 | 850 kr |
| 2/8 18:27:17 | 1 | Vinnande bud |
| 2/8 18:30:12 | 2 | 950 kr |
| 2/8 18:33:13 | 2 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar stenskiva
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



