KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15597281
*
nr 1559 7281
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Italien. Signerade. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 54x61 cm och 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x51 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2023
kl 20:08:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 19:13:37
1
100 kr
23/8 23:32:43
2
150 kr
26/8 09:50:37
3
200 kr
28/8 20:03:32
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy knut norman olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydeuropa
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Knut Norman
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
nr 1559 7281
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Italien. Signerade. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 54x61 cm och 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x51 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/8 19:13:37 | 1 | 100 kr |
| 23/8 23:32:43 | 2 | 150 kr |
| 26/8 09:50:37 | 3 | 200 kr |
| 28/8 20:03:32 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy knut norman olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydeuropa
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



