Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 13117174



*

nr 1311 7174


Göran Brunius

(1911-2005), Sverige


"Fem Fåglar" i mapp, Göran Brunius (1911-2005), Sweden. 12 / 130. Signed. Measure: 28x16mm. 23x25mm. 24, 5x20mm. 26x19, 5mm.


ETCHINGS, "Fem FÃ¥glar" i mapp, 12 / 130. Signerad. MÃ¥tt: 28x16mm. 23x25mm. 24,5x20mm. 26x19,5mm.


Göran Brunius, born 1911, dead 2005, Swedish painter and sculptor.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday Mars 2 2020
at 18:45:59


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/2 23:27:12 1      Vinnande bud
2/3 16:23:09 1      justering av budtak



  • Artist/Designer

Göran Brunius

Göran Brunius, born 1911, dead 2005, Swedish painter and sculptor.

Read more about Göran Brunius
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik göran brunius mått: 28x16mm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr