![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 7585475
*
nr 758 5475
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Pastell, Erland Cullberg (f. 1931), motivets mått: 63x48
Kondition: skadad glasskiva
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2012
kl 18:36:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 16:42:39
1
1.000 kr
14/5 18:31:03
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erland cullberg färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6275 Pastell
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Kvinnoporträtt, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:56
-
6018 Pasteller
2 st, L Smidt, landskap. Signerade. Bildmått: 19x2..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:12
*
Erland Cullberg
Kondition: skadad glasskiva
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
nr 758 5475
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Pastell, Erland Cullberg (f. 1931), motivets mått: 63x48
Kondition: skadad glasskiva
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 16:42:39 | 1 | 1.000 kr |
14/5 18:31:03 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erland cullberg färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6275 Pastell
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Kvinnoporträtt, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:56 -
6018 Pasteller
2 st, L Smidt, landskap. Signerade. Bildmått: 19x2..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:12