KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14024276
*
nr 1402 4276
Carl Luthander
(1879-1967), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 54x50 cm, yttermått inklusive ram: 73x67 cm
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 19:34:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 10:18:59
1
Vinnande bud
5/6 19:47:35
2
350 kr
5/6 19:47:35
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Luthander
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Carl Luthander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben carl luthander olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Carl Luthander
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Carl Luthander
nr 1402 4276
Carl Luthander
(1879-1967), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 54x50 cm, yttermått inklusive ram: 73x67 cm
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/6 10:18:59 | 1 | Vinnande bud |
| 5/6 19:47:35 | 2 | 350 kr |
| 5/6 19:47:35 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Luthander
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Carl Luthander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben carl luthander olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



