KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12297245
nr 1229 7245
Nils Bringfelt
(1903-1985), Sverige
Träsnitt, "Svart på vitt". Signerad, daterad 1960, numrerad 1/25, ca 25x22 cm
Nils Bringfelt, född 1903 i Hov, död 1985, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 21 januari 2019
kl 20:27:36
100 kr
200 kr
Nils Bringfelt
Läs mer om Nils Bringfelt