KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9602439
nr 960 2439
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Blandteknik, Jan Naliwajko (f. 1938), bemålad etsning, motivet: 85 x 58
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 maj 2015
kl 18:35:01
10/5 22:40:09
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko