KONST / Litografier / Färglitografi 13914331
nr 1391 4331
Arne Olsson
(1918-2004), Sverige
Färglitografi, Marin i rött. Signerad, numrerad 45/75. Motivet: 53x64, yttermått inklusive ram: 64x75 cm
Kondition: skadad glasskiva, missfärgningar
Arne Olsson, svensk målare och grafiker född 1918, död 2004 .
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 april 2021
kl 19:42:43
17/4 21:42:52