KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16969117
nr 1696 9117
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Oljemålning, "Utanför Visby". Signerad. Olja på duk31x44 cm, yttermått inklusive ram: 42x55 cm
Kondition: krackeleringar
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 28 april 2025
kl 20:29:45
23/4 15:41:10
600 kr
27/4 19:43:48
Harry Booström
Läs mer om Harry Booström