KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12847008
nr 1284 7008
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsning, Signerad, numrerad 131/150. Motivet: 40,5x54,5 cm
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 20:07:27
28/10 20:02:27
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta