![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15033425
*
nr 1503 3425
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko, Längd: 77 (bordet). Djup: 31 cm (bordet). Höjd: 65 cm (bordet), 170x85 cm (spegeln)
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2022
kl 18:15:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 17:07:57
1
3.400 kr
20/11 18:40:09
2
3.200 kr
20/11 18:40:09
1
3.400 kr (Budbetjänt)
20/11 18:40:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordet konsolbord nyrokoko spegel spegeln speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1503 3425
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko, Längd: 77 (bordet). Djup: 31 cm (bordet). Höjd: 65 cm (bordet), 170x85 cm (spegeln)
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/11 17:07:57 | 1 | 3.400 kr |
20/11 18:40:09 | 2 | 3.200 kr |
20/11 18:40:09 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
20/11 18:40:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordet konsolbord nyrokoko spegel spegeln speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53