KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13374050
nr 1337 4050
Hjalmar Rautiainen
(1879-1961), Finland
Oljemålning, Hamnmotiv. Signerad, daterad 1936. Olja på duk, 46x61 cm
Kondition: slitage, skador, färgbortfall
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 13 juli 2020
kl 19:47:25
150 kr
200 kr
Hjalmar Rautiainen
Läs mer om Hjalmar Rautiainen