KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14145393
nr 1414 5393
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Signerad, daterad 1959. Bildmått: 24x33cm, yttermått inklusive ram: 34x42cm
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 20:26:11
21/8 17:42:24
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard