KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13732011

nr 1373 2011

Stig Jonzon

(1913-1987), Sverige

Etsning, Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Kornhamnstorg. Signerad, numrerad 81/125. Motivet: 20x27 cm

Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 januari 2021
kl 18:57:59

18/1 17:25:49 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Stig Jonzon

Läs mer om Stig Jonzon