KONST / Litografier / Färglitografi 11901016
nr 1190 1016
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Sommardans. Signerad, numrerad 41/50, bladets mått: 29x40
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 18 juni 2018
kl 19:01:48
300 kr
350 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund