KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16186052
nr 1618 6052
Gustaf Höglund
(1910-1994), Sverige
Oljemålning, "Torpet i Lahälla. Signerad, daterad -54. Olja på duk, 45x453 cm, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 6 maj 2024
kl 18:11:25
6/5 16:37:27
1.000 kr
6/5 17:54:19
Gustaf Höglund
Läs mer om Gustaf Höglund