KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15362056
nr 1536 2056
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 46/60, "Mosebacke". Bildmått: 27x32 cm, yttermått inklusive ram: 43x48 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 24 april 2023
kl 19:25:12
600 kr
700 kr
800 kr
24 apr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth