Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9636238



*

nr 963 6238


Stina Sörman

(1910-1993), Sverige


Stina Sörman (1910-1993), hav, signed, 19x41,


MIXED MEDIA, Stina Sörman (1910-1993), hav, signerad, 19x41


Stina Sörman, Swedish painter, born 1910, dead 1993.

Withdrawn

Auction date:

Monday May 25 2015
at 20:01:43



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Stina Sörman

Stina Sörman, Swedish painter, born 1910, dead 1993.

Read more about Stina Sörman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik hav stina sörman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr