Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 12022599



*

nr 1202 2599


Louis Noirot

(1820-1902), Frankrike


Louis Noirot (1820-1902), France. Landskap med träd, signed, papperm bm: 42x33 cm, löst blad,


DRAWING, Landskap med träd, signerad, papper, bladets mått: 42x33 cm, löst blad


Louis Noirot, French painter, born 1820, dead 1902.

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday September 10 2018
at 18:57:38


  • Bid history
Time Bidder Bid
4/9 05:48:03 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Louis Noirot

Louis Noirot, French painter, born 1820, dead 1902.

Read more about Louis Noirot
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa frankrike fransk franska franskt landskap med träd louis noirot löst blad papper teckning vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr