KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13407033

nr 1340 7033

Ejnar Kohlmann

(1888-1968), Finland

Oljemålning, Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Signerad, 1955. Olja på duk, 79x59cm

Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 10 augusti 2020
kl 20:34:27

Ejnar Kohlmann

Läs mer om Ejnar Kohlmann