KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8072071
*
nr 807 2071
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Akvarell, Maria Boczewska (f. 1940), Strömkajen, signerad, motivets mått: 76x57
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2013
kl 20:54:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 15:07:30
1
1.000 kr
10/2 19:17:44
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grand hotel maria boczewska stockholm stockholmiana stockholmsmotiv strömkajen vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
*
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om Maria Boczewska
nr 807 2071
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Akvarell, Maria Boczewska (f. 1940), Strömkajen, signerad, motivets mått: 76x57
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/2 15:07:30 | 1 | 1.000 kr |
| 10/2 19:17:44 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grand hotel maria boczewska stockholm stockholmiana stockholmsmotiv strömkajen vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22



