KONST / Litografier / Färglitografier 16197211
nr 1619 7211
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografier, 3 st, Signerade, numrerade, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 13 maj 2024
kl 19:35:58
1.200 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin