KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156192
*
nr 1415 6192
Oscar Brentzell
(1896-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1950, skepp. Olja på duk, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 61x72cm
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2021
kl 20:43:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 03:51:15
1
Vinnande bud
30/8 01:32:53
2
150 kr
30/8 01:32:53
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Brentzell
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.
Läs mer om Oscar Brentzell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar brentzell skepp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Oscar Brentzell
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Oscar Brentzell
nr 1415 6192
Oscar Brentzell
(1896-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1950, skepp. Olja på duk, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 61x72cm
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/8 03:51:15 | 1 | Vinnande bud |
| 30/8 01:32:53 | 2 | 150 kr |
| 30/8 01:32:53 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Brentzell
Oscar Brentzell, svensk bildkonstnär född 1896, död 1966.Läs mer om Oscar Brentzell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar oscar brentzell skepp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



