![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7674022
*
nr 767 4022
Spegel
Sekelskifte, höjd: 175
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2012
kl 19:21:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/7 16:31:02
1
1.100 kr
2/7 19:16:17
2
600 kr
2/7 19:16:41
2
800 kr
2/7 19:16:57
2
1.000 kr
2/7 19:18:10
2
1.200 kr
16/7 19:16:15
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 767 4022
Spegel
Sekelskifte, höjd: 175
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/7 16:31:02 | 1 | 1.100 kr |
2/7 19:16:17 | 2 | 600 kr |
2/7 19:16:41 | 2 | 800 kr |
2/7 19:16:57 | 2 | 1.000 kr |
2/7 19:18:10 | 2 | 1.200 kr |
16/7 19:16:15 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53