ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7663633
*
nr 766 3633
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 63, bredd: 37
Utrop:
500 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2012
kl 19:25:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/6 22:04:31
1
100 kr
27/6 10:15:40
2
200 kr
30/6 17:29:29
3
450 kr
1/7 15:02:37
4
400 kr
1/7 15:03:14
4
700 kr
2/7 18:32:35
5
600 kr
2/7 18:33:02
5
700 kr
2/7 18:33:37
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 766 3633
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 63, bredd: 37
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/6 22:04:31 | 1 | 100 kr |
| 27/6 10:15:40 | 2 | 200 kr |
| 30/6 17:29:29 | 3 | 450 kr |
| 1/7 15:02:37 | 4 | 400 kr |
| 1/7 15:03:14 | 4 | 700 kr |
| 2/7 18:32:35 | 5 | 600 kr |
| 2/7 18:33:02 | 5 | 700 kr |
| 2/7 18:33:37 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



