KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307374
*
nr 1530 7374
Akke Kumlien
(1884-1949), Sverige
Oljemålning, Skogslandskap. Signerad med dedikation. Olja på pannå, Bildmått: 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x26 cm
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 18:03:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 21:37:35
1
350 kr
26/3 13:40:33
2
400 kr
27/3 17:47:21
3
Vinnande bud
27/3 17:50:08
2
500 kr
27/3 17:50:08
3
600 kr (Budbetjänt)
27/3 17:58:11
4
800 kr
27/3 17:58:11
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Akke Kumlien
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Läs mer om Akke Kumlien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akke kumlien landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skogslandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Akke Kumlien
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Akke Kumlien
nr 1530 7374
Akke Kumlien
(1884-1949), Sverige
Oljemålning, Skogslandskap. Signerad med dedikation. Olja på pannå, Bildmått: 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x26 cm
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/3 21:37:35 | 1 | 350 kr |
| 26/3 13:40:33 | 2 | 400 kr |
| 27/3 17:47:21 | 3 | Vinnande bud |
| 27/3 17:50:08 | 2 | 500 kr |
| 27/3 17:50:08 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 27/3 17:58:11 | 4 | 800 kr |
| 27/3 17:58:11 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Akke Kumlien
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Akke Kumlien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akke kumlien landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skogslandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



