KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 9873314
*
nr 987 3314
Stig Ã…sberg
(1909-1968), Sverige
Etsningar, 3 st, Stig Ã…sberg (1909-1968), /Hans Norsbo
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 20:54:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 16:19:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stig Ã…sberg
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Läs mer om Stig Ã…sberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo stig åsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54
*
Stig Ã…sberg
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Läs mer om Stig Ã…sberg
nr 987 3314
Stig Ã…sberg
(1909-1968), Sverige
Etsningar, 3 st, Stig Ã…sberg (1909-1968), /Hans Norsbo
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 16:19:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stig Ã…sberg
Stig Ã…sberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.Läs mer om Stig Ã…sberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo stig åsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54