Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13581218



*

nr 1358 1218


Sten Birger Rudnäs

(f. 1932), Sverige


Sten Birger Rudnäs (b. 1932), Sweden. Signed. Subject: 21x29cm,


MIXED MEDIA, Signerad. Motivet: 21x29cm


Sten Birger Rudnäs, Swedish painter, born 1932.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday November 2 2020
at 19:07:24



  • Artist/Designer

Sten Birger Rudnäs

Sten Birger Rudnäs, Swedish painter, born 1932.

Read more about Sten Birger Rudnäs
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik sten birger rudnäs svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr