KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824049
nr 1382 4049
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 84. Olja på pannå, 34x48cm, yttermått inklusive ram: 51x65cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 mars 2021
kl 19:14:47
1/3 11:51:02