Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 10895643



*

nr 1089 5643


PASTEL

signed, KK, 1949, mountains, 26x33,


signerad, KK, 1949, fjäll, 26x33


Estimate:

500

Auction date:

Monday February 13 2017
at 19:27:59


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fjäll fjällandskap fjällmotiv färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, 'Nick'. Signed, dated ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr