LIGHTING / Table lamps / Table lamp 5911475
nr 591 1475
TABLE LAMP
1930s, silver plated.
30-tal, nysilver
100
SEK 100
Monday July 27 2009
at 17:53:53
27/7 17:30:03
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.