KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13977286

nr 1397 7286

Allan Österlind

(1855-1938), Sverige

Akvarell, Allan Österlind (1855-1938), Sverige. Flamencodansöser. Signerad. Akvarell, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 79x66 cm

Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 17 maj 2021
kl 20:40:03

Allan Österlind

Läs mer om Allan Österlind