KONST / Litografier / Färglitografi 9111340
*
nr 911 1340
Olle Carlström
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Olle Carlström (1920-2006), 1978, "Fyrljus", motivet: 47 x 53
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 19:41:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 17:09:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Carlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle carlström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Carlström
nr 911 1340
Olle Carlström
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Olle Carlström (1920-2006), 1978, "Fyrljus", motivet: 47 x 53
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/9 17:09:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 pÃ¥ Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Olle Carlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle carlström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



