KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17474316
nr 1747 4316
Hans Abrahamsson
(1903-1992), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1946, Blommor, 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 95x74
Hans Abrahamsson, född 1903 i Stockholm, död 1992, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
måndag 8 december 2025
kl 20:21:53
Hans Abrahamsson
Läs mer om Hans Abrahamsson