Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13878143



*

nr 1387 8143


Anders Lindgren

(1933-2018), Sverige


Anders Lindgren (1933-2018), Sweden. Vimmerby, signed with monogram, 1982. Mixed media, 17x20cm, outer dimensions including frame: 22x25cm,


MIXED MEDIA, Vimmerby, monogramsignerad, 1982. Blandteknik, 17x20cm, yttermått inklusive ram: 22x25cm


Anders Lindgren, Swedish painter born 1933 in Vimmerby, dead 2018.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday Mars 29 2021
at 18:33:56


  • Bid history
Time Bidder Bid
29/3 18:26:39 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Anders Lindgren

Anders Lindgren, Swedish painter born 1933 in Vimmerby, dead 2018.

Read more about Anders Lindgren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders lindgren blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vimmerby
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr