![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5508436
*
nr 550 8436
Spegel
Gustaviansk stil (oval) 69x69
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2008
kl 17:08:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 17:45:02
1
100 kr
31/10 11:08:35
2
200 kr
31/10 12:08:17
1
250 kr
2/11 15:58:25
3
500 kr
2/11 16:04:15
4
350 kr
2/11 16:08:28
4
450 kr
3/11 16:27:01
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt oval spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 550 8436
Spegel
Gustaviansk stil (oval) 69x69
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 17:45:02 | 1 | 100 kr |
31/10 11:08:35 | 2 | 200 kr |
31/10 12:08:17 | 1 | 250 kr |
2/11 15:58:25 | 3 | 500 kr |
2/11 16:04:15 | 4 | 350 kr |
2/11 16:08:28 | 4 | 450 kr |
3/11 16:27:01 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt oval spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53