bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345015



*

nr 934 5015


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Katter, signerad, 53x67


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:25:58


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/1 15:35:58 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: katter olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 1322 Oljemålning
    1800-tal, religiöst motiv. Olja på duk, 105x75
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 18:17
  • 8588 Oljemålning
    Alexander Roos (1895-1973), Sverige. Villa, signer..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 19:24
  • 1083 Oljemålning
    Anna Stoopendaal (1866-1943), Sverige. Landskap me..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 19:20
  • 7223 Oljemålning
    Arthur Andersson (1888-1980), Sverige. Hus vid kan..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 19:53
  • 2018 Oljemålning
    Arvid Mauritz Lindström (1849-1923), Sverige. Björ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 20:26
  • 2017 Oljemålning
    Arvid Mauritz Lindström (1849-1923), Sverige. Vint..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 november kl 20:25




Ladda ner broschyr