bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9345015



*

nr 934 5015


Stefan Tunedal

(f. 1959), Sverige


Oljemålning, Stefan Tunedal (f. 1959), Katter, signerad, 53x67


Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 19:25:58


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/1 15:35:58 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Stefan Tunedal

Stefan Tunedal, svensk målare född 1959.

Läs mer om Stefan Tunedal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: katter olja oljemålning oljemålningar stefan tunedal svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 3520 Oljemålning
    1800-tal, herde med getter. Olja på duk, 38x46 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 mars kl 20:41
  • 3214 Oljemålning
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Stockholm. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 mars kl 20:21
  • 3311 Oljemålning
    Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. Signera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 mars kl 19:33
  • 3600 Oljemålning
    Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sy..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 mars kl 18:11
  • 3613 Oljemålning
    Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sy..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 mars kl 19:30
  • 3598 Oljemålning
    Anton Genberg (1862-1939), Sverige. Sommarlandskap..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 mars kl 20:45




Ladda ner broschyr