![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 8748247
*
nr 874 8247
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Färglitografi, Hans Kajtorp (1916-1991), 215/450, motivet: 45x34, signerad, -80
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2014
kl 20:08:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 16:25:44
1
Vinnande bud
10/2 15:49:07
2
200 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hans Kajtorp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans kajtorp litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hans Kajtorp
nr 874 8247
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Färglitografi, Hans Kajtorp (1916-1991), 215/450, motivet: 45x34, signerad, -80
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 16:25:44 | 1 | Vinnande bud |
10/2 15:49:07 | 2 | 200 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Hans Kajtorp
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans kajtorp litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08