KONST / Litografier / Färglitografi 12143075
nr 1214 3075
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 8/50. Motivet: 43x59
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 29 oktober 2018
kl 21:02:46
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.600 kr
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.000 kr
6
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson