KONST / Litografier / Färglitografi 14052114

nr 1405 2114

Margit Ljung

(1918-1998), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 24/40. Motivet: 29x38 cm, yttermått inklusive ram: 45x56 cm

Margit Ljung, svensk bildkonstnär född 1918, död 1998.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:04:57

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Margit Ljung

Läs mer om Margit Ljung