Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15033070



*

nr 1503 3070


MIXED MEDIA

unidentified artist. Signed, mixed media, Thailand, 73x52 cm, outer dimensions including frame: 91x70,


Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, Thailand, 73x52 cm, yttermått inklusive ram: 91x70 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday November 21 2022
at 20:20:44


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/11 18:07:48 1      100 kr
21/11 18:59:00 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik siam thailand vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr