KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292132

nr 1629 2132

Greta Gerell

(1898-1982), Sverige

Oljemålning, Eka vid brygga. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 37x46 cm

Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.600 kr

måndag 17 juni 2024
kl 19:34:28

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 17 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Greta Gerell

Läs mer om Greta Gerell