Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 9996420



*

nr 999 6420


PASTEL

Mason, innergård, signed, 33x25,


Mason, innergård, signerad, 33x25


Estimate:

300

Auction date:

Monday December 7 2015
at 20:52:48



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita innergård mason pastell vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, 'Nick'. Signed, dated ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    today
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr