KONST / Litografier / Färglitografi 14052159

nr 1405 2159

Lizzie Olsson-Arle

(1926-2008), Sverige

Färglitografi, "Lejon IV". Signerad, numrerad 36/110, daterad -91. Motivet: ca 30x30 cm, yttermått inklusive ram: 66x51 cm

Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:06:55

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Lizzie Olsson-Arle

Läs mer om Lizzie Olsson-Arle