KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13924113

nr 1392 4113

Torsten Wessberg

(1891-1975), Sverige

Oljemålningar, 2 st, Torsten Wessberg (1891-1975), Sverige. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 33x44 cm

Torsten Wessberg, svensk målare och grafiker född 1891, död 1975.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 26 april 2021
kl 20:50:00

Torsten Wessberg

Läs mer om Torsten Wessberg