Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Silk painting 5933109



*

nr 593 3109


SILK PAINTING

India, 75x49,


Indien, 75x49


Estimate:

100

Sold:

SEK 800

Auction date:

Monday August 10 2009
at 17:06:09


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/8 19:49:26 1      150 kr
9/8 15:50:05 2      200 kr
10/8 16:54:16 3      Vinnande bud
10/8 16:57:50 4      450 kr
10/8 16:58:50 4      600 kr
10/8 17:01:09 4      750 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien indien indisk sidenmålning vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr