Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9772129



*

nr 977 2129


Louis Sparre

(1863-1964), Sverige


Etsning, Louis Sparre (1863-1964), 1927, Stockholm från Kastellholmen, motivet: 14x19


Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 31 augusti 2015
kl 20:26:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/8 14:29:07 1      100 kr
30/8 14:55:51 2      350 kr
31/8 20:21:49 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Louis Sparre

Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.

Läs mer om Louis Sparre
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik louis sparre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:11




Ladda ner broschyr