KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9772129
*
nr 977 2129
Louis Sparre
(1863-1964), Sverige
Etsning, Louis Sparre (1863-1964), 1927, Stockholm från Kastellholmen, motivet: 14x19
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2015
kl 20:26:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/8 14:29:07
1
100 kr
30/8 14:55:51
2
350 kr
31/8 20:21:49
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik louis sparre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Louis Sparre
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
nr 977 2129
Louis Sparre
(1863-1964), Sverige
Etsning, Louis Sparre (1863-1964), 1927, Stockholm från Kastellholmen, motivet: 14x19
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/8 14:29:07 | 1 | 100 kr |
| 30/8 14:55:51 | 2 | 350 kr |
| 31/8 20:21:49 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik louis sparre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47 -
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



