KONST / Litografier / Färglitografi 11482558
nr 1148 2558
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, 1976, signerad och numrerad 69/260, trädgård, motivet: 64x59
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
måndag 4 december 2017
kl 19:03:20
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås