KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13272069
*
nr 1327 2069
Per Adde
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, "Mot Danvikstullsbron". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 54x42 cm
Per Adde, svensk målare född 1926.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 19:33:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 15:41:40
1
Vinnande bud
18/5 17:19:54
2
1.100 kr
18/5 17:19:55
1
1.200 kr (Budbetjänt)
18/5 17:22:24
2
2.200 kr
18/5 17:22:24
1
2.400 kr (Budbetjänt)
18/5 17:24:14
2
2.600 kr
18/5 17:24:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar per adde svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Per Adde
Per Adde, svensk målare född 1926.
Läs om budbetjänten
nr 1327 2069
Per Adde
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, "Mot Danvikstullsbron". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 54x42 cm
Per Adde, svensk målare född 1926.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 2.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/5 15:41:40 | 1 | Vinnande bud |
| 18/5 17:19:54 | 2 | 1.100 kr |
| 18/5 17:19:55 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 18/5 17:22:24 | 2 | 2.200 kr |
| 18/5 17:22:24 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
| 18/5 17:24:14 | 2 | 2.600 kr |
| 18/5 17:24:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar per adde svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



